Lakáscélú hitel önerő nélkül is igényelhető bizonyos feltételek megléte mellett. Az önerő lehet számlapénz, vagy akár bankbetét is, melyet le tud az igénylő igazolni. Alapesetben a bankok ragaszkodnak az önerőhöz, mert látni akarják, hogy a leendő adós képes arra, hogy az addigi fizetéséből félretegyen pénzt, mutatván azt, hogy fogja tudni a lakáshitel törlesztő részletét fizetni.
Viszont sokan kérdezik a banktól, hogy nem vennének fel hitelt, ha lenne spórolt pénzük. A bank viszony jogosan kérdez vissza, hogy ha nincs annyi bevételük egy hónapban, hogy félretegyenek, akkor miből fogják fizetni a havi szintű törlesztő részletet? Azonban a bankok egyre engedékenyebbek ez ügyben.
Ha az ügyfél fel tud mutatni egy tisztességes, rendszeres jövedelmet, és van elég jelzálog fedezete (mely kötelező lakáshitel révén), akkor eltekinthet a bank az önerőtől. A jelzálognak szánt ingatlan értékének viszont meg kell felelnie a jogi szabályozásnak. Ez annyit jelent, hogy az ingatlan értékének 60, vagy max. 70%-ig lehet a lakáshitelt kifolyósítani, mely függ az ingatlan elhelyezkedésétől.
Ez egy példával annyit jelent, hogy egy 10 millió forintos értékű ingatlanra terhelt maximálisan folyósítható lakáscélú hitel nem lehet több 6, vagy 7 millió forintnál, mivel az ingatlan árak nagyon gyakran változnak. A lakáscélú hitel költhető lakás vagy ház vásárlására, építésére, telekvásárlásra, felújításra, és bővítésre is.