Hírek behajtás és Első lakáshitel témában
Lakáshitel szerződés bontás
Lakáshitel szerződés bontást általában a bankok szokták kezdeményezni, méghozzá a legtöbbször azért, mert az ügyfelet nem tudták a lakáshitel fizetésére szinte egyáltalán rábírni, így a lakáshitelt fizető fél szerződést szegést követ el, innentől fogva pedig a bank megteheti, hogy adott idő után a lakáshitel szerződést felbontja, és a fennálló hitelösszeg…
Lakáshitel tartozás behajtása
Sokakban felmerül a kérdés, hogy mi történik akkor, ha már nem fizette be egy ideje valaki a lakáshitelét, valamint arra, hogy ennek mik lehetnek a további következményei, mikor jut el a lakáshitel tartozás behajtásáig az ügylete? Nos, ezt bankja válogatja, nincs két egyforma bank és ügylet, de összességében elmondható, hogy főleg…
Lakáshitel felmondásának menete
Lakáshitel felmondásának menete a következő: a bank, ahol a lakáshitelünket fizettük már nem tudja egy bizonyos idő után tolerálni, hogy el vagyunk a törlesztő részlettel maradva. A bank egy idő után felszólítja az ügyfelet telefonon is és írásban is, de ha nem érkezik be a kért összeg akkor egy idő…
Bedőlt lakáshitelek száma
Bedőlt lakáshitelek száma igencsak megugrott azóta, hogy a deviza alapú lakáshiteleknek egy igen nagy része nem lett időben fizetve, vagy tetemes elmaradások keletkeztek a hiteleken. A bedőlt lakáshitelek számát elég nehéz megbecsülni, hiszen nem teljesen világos, hogy mi számít “bedőlt” lakáshitelnek. Bedőlt hitelnek általában a fizetésképtelen adósok által birtokolt hitelt…
Lakáshitelt nem fizetők – mi a következmény?
Lakáshitelt nem fizetők esetében a bank felszólítja az adóst a hátrelék rendezésére. A hátralékot sokféleképpen lehet rendezni. Ha nem tudjuk fizetni a lakáshitelt akkor a bankok többféle lehetőséget szoktak felkínálni mielőtt külső behatásra küldenék az ügyet vagy végrehajtásra – melyet minkét fél érdeke messze elkerülni. Meglehet, hogy valamilyen válságba kerültünk,…
Lakáshitel szerződés felmondása – megéri?
Ha nem tudjuk fizetni a lakáshitelt, akkor a legjobb amit tehetünk, hogy azonnal értesítjük a bankot ahol a hitelünk van és segítséget kérünk. A nem fizetés oka lehet számos. Előfordulhat egy elbocsátás, vagy kisebb-nagyobb leépítés a munkahelyünkön, esetleg egy kórházi kezelés, mely miatt hosszabb vagy rövidebb időre keresőképtelenné válunk és…
Lakáshitel nem fizetése – mik a következmények?
Lakáshitel nem fizetése esetén a következmény elég súlyos lehet. A legrosszabb eset az, hogyha egyáltalán nem jutottunk a bankkal dűlőre, akkor a végrehajtás után elveszítjük az ingatlan amibe laktunk, hiszen a bank érvényesítette a jelzálogjogra vonatkozó jogait és a Végrehajtó Kamarával együtt az ingatlant elárverezik, a lakásunk vagy a házunk…
Lakáshitel fizetési problémák – megoldhatóak?
Lakáshitel fizetési problémák bárkinél előfordulhatnak. Igazából nem a probléma nagysága, hanem a hozzáállásunkon és az időzítésen múlik, hogy a probléma orvosolható-e. Adott egy lakáshitel, melyet akár évtizedekig is fizetni kell, és ez idő alatt semmi sem garantáltja azt, hogy végig lesz munkánk, illetve egész idő alatt képesek leszünk minden hónapban…
Lakáshitel nem fizetés esetén – mi a következmény?
Lakáshitel nem fizetés esetén több féle következmény lehet, attól függ, hogy rövidtávon, középtávon vagy hosszútávon gondolkozunk. Rövidtávon a bank elkezd értesítést küldeni akár SMS-ben, akár postai úton felszólító levél formájában, vagy akár emailben is, arról, hogy mekkora a hátralék a lakáshitelen és mióta áll az fenn. Az értesítés egy bizonyos…
Legutóbbi hozzászólások